ekolg-grup-dokum

HAKKIMIZDA

Ekol Grup Döküm yıllardır devam eden Sincan OSB Dökümcüler Sitesindeki dökümhanesini devrederek 2018 yılında Başkent OSB deki kendi fabrikasını tamamlamış ve bütün çalışmalarına buradan devam etmiştir.Burada yaptığı yeni teknolojik yatırımlar ile büyümesine hız katmıştır. Daha sonra ek fabrika inşaatı ile beraber toplamda 11.000 m2 kapalı alanda çalışmasını sürdürmektedir.

Bugün ise 2 ergitme ocağı ile beraber reçineli kum kalıba tek parçada 5 ton döküm kapasitesi ile yılda 4000 ton üretim yapmaktadır. Ekol döküm bir çok sektöre, çelik ve dökme demir(pik,sfero) alaşımlarıyla döküm yaparak malzeme çeşitliliğini ve ürün yelpazesini en üst seviyeye taşımayı başarmıştır. Sürdürülebilirlik ilkelerini benimseyerek yapmış olduğu yeni yatırımlar ile kendi kumunu %90 yenileyerek atık kum oranını büyük ölçüde azaltmayı başarmış ve doğadaki sınırlı kum kaynak kullanımını minimuma indirmiştir.

Ayrıca 5 MW GES yatırımı ile kendi elektriğini üreterek karbon salınımına ve yenilenebilir enerji üretimine katkısı olmuştur. 35 yıllık tecrübesiyle, 50 kişilik uzman kadrosuyla her müşteriye yenilikçi çözümler üreterek durmadan hizmet etmeye devam edecektir.